Lytinių hormonų balansas – be sensacijų!
2003 m. vasario 28 d. “Respublikos” laikraštyje buvo publikuotas straipsnis “Kauno mediko atradimas – viltis nevaisingoms šeimoms”.
Straipsnis ir tema – puikūs, norėtųsi, kad tokių būtų daugiau. O štai terminas – “šokiruojanti naujiena” – tinka tiktai daugeliui eilinių skaitytojų.
Docentas Gintautas Kazanavičius atliko didelį darbą ir yra vertas ne vien pagyrimo. Aš norėčiau tiktai išplėsti lytinių hormonų balanso tyrimų galimybes. Tegul tai bus nemažas papildymas, kalbant apie šias itin svarbias problemas. Nes tai ne vien nevaisingumo klausimas, o ištisa problemų griūtis, beje, susijusi su abiejų lyčių žmonėmis.
Jau daugiau kaip 40 metų užsiimu tyrimais natūraliosios terapijos srityje (natūropatija, fitoterapija), šitaip tęsdamas beveik 300 metų siekiančią šeimyninę žiniuonių žolininkų dinastiją. Šia tema išleista 20 knygų Lietuvoje ir daugiau kaip 30 Rusijoje bei kitose šalyse. Mano knygų serijoje “Endokrininės sistemos valymas ir gydymas” (4 tomai) yra ir knyga, kuri vadinasi “Išganingas hormonų balansas” («Спасительный баланс гормонов»). Knyga išleista 1999-2000 m. Sankt Peterburge. Šiandien jūs, mielieji skaitytojai, turėsite galimybę sužinoti, koks tai rimtas ir didelės apimties darbas, ir… iš tiesų apstulbsite.
Visatoje viskas, nuo pat jos sukūrimo, paklūsta dviejų energijų konkuravimui: + (suspaudimas, šiluma) ir – (šaltis, tempimas); pliusas – tai “jan”, minusas – tai “in” (pagal seniausių Rytų filosofijų terminologiją).
Viską, kas vyksta Visatoje, tarsi mažą kopiją atkartoja visa “Gyvoji Žemės Materija”, įskaitant ir mus nuodėminguosius. Bet koks mūsų kasdienio gyvenimo reiškinys turi būti pagrįstas šiuo Visatos pagrindu. Kiekviena Gamtoje egzistuojanti būtybė turi šių + ir – energijų sumą, ir būtina visomis jėgomis ir pirmiausia žiniomis palaikyti šią pusiausvyrą stabilią. Šių + ir – generavimas sukuria ne tik elektrą mūsų namuose, bet ir tam tikrą žmogaus biologinį lauką, kuris yra mūsų forma – holograma (t.y. vystymosi programa), mūsų Siela. Tokį “energetinį kostiumą” mes gauname gimdami, jis vadovauja mums, ir mes palaipsniui pradedame “įaugti” į numatytus jo parametrus ne tik pagal centimetrus, bet ir pagal genetinius ypatumus: paprastas – talentingas, muzikantas – rašytojas, sveikas ar atėjęs į šį pasaulį su paveldėtomis ligomis ir t.t.
Šis mūsų individualus informacinis laukas yra Vieningo Žemės, Visatos, Pasaulinio Proto – Dievo – Informacinio lauko sudėtinė dalis. Vadinasi, Pasaulinis Protas – Dievas yra kiekviename iš mūsų. Ir tik nuo mūsų priklauso, ar sugebėsime tai suvokti ir panaudoti savo labui. Sprendžiant pagal mūsų parazitišką požiūrį į mus pagimdžiusią Žemę, mes ir nesuvokėme, ir nesinaudojame, o jeigu ir naudojamės, tai tik nenaudai.
Bet kokiam kišimuisi į žmogaus organizmą lemta baigtis nesėkme, jei neįvertinamos šios fundamentalios žinios apie Visatą. Tai matyti iš šių dienų terapijos “laimėjimų”. Bet koks gydymas, ypač šiandien, turi būti nukreiptas būtent į tą + ir – balanso palaikymą. Realiame gyvenime tai sunki, bet įvykdoma užduotis.
Žmogaus organizme tie + ir – “tūno” kiaušidėse (sėklidėse). Tai mūsų garsieji lytiniai hormonai. Dešinioji moterų kiaušidė (vyrų sėklidė) gamina vyrišką hormoną androgeną. Kairioji moterų kiaušidė (vyrų sėklidė) gamina moterišką hormoną estrogeną ir yra susijusi su kepenimis.
Suprantama, kad vyrų organizme turi būti daugiau androgeno, moterų – estrogeno. Lytinių hormonų perteklius arba trūkumas sukelia specifines ligas (vyrišką hormoną mes toliau vadinsime jan, moterišką – in), kurias oficialioji medicina klasifikuoja savaip, t.y. neatsižvelgdama į tai, apie ką mes jau kalbėjome.
Žmogui artėjant prie 40-ies, hormonų fonas padidėja 6 kartus, todėl dažniausiai nuo tokio amžiaus mus ir pradeda varginti įvairios ligos, nes hormonų fonas nukrypsta į vieną ar kitą pusę.
Remiantis ilgamečiais liaudies stebėjimais, šias ligas galima suskirstyti taip:
-
Estrogeno perteklius – in -.
Atsipalaidavimo, sulipimo ligos: vidurių užkietėjimai, žarnyno ir tulžies pūslės
atonija, gastritai, kai skrandžio rūgštingumas sumažėjęs arba nulinis, cistitai, vegetacinė distonija, neuralgijos, išsėtinė sklerozė, varikozė, bronchų astma, diabetas, gūžys (hipotirozė), nutukimas, paburkimai, hipotonija, tromboflebitas, hepatitas, tulžies akmenligė, leukemija, persileidimai (nuo atsipalaidavimo), kraujavimai iš gimdos, šlapiuojančios odos ligos, kraujagyslių (ypač kapiliarų) sulipimas, infarktai, insultai (kairiosios pusės).
Onkologija – didelės apimties, skysta, masyvi, labiau kairėje pusėje, dažniausiai krūtų, lyties organų.
Sifilis, šiltinė, raupsai, naktinis šlapimo nelaikymas, maudžiantis kasos skausmas, trumparegystė, inkštiruotas veidas, poliomielitas, aukšta temperatūra.
Kad organizme yra estrogeno perteklius, rodo šie pojūčiai:
Galvos svaigimas, silpnumas, burnos džiūvimas, aitrus skonis burnoje, suglebimas, depresija, melancholija, liūdesys, baimės jausmas, gąsčiojimasis (smarkiai išsigąstama netikėto skambučio, beldimo), nerimas.
Prakaitavimas, dusulys, galūnių šalimo jausmas, blogas plaukų ir nagų augimas, blogai limpa įdegis, dažnas kepenų pulsavimas ir nemažai kitų pojūčių.
-
Testosterono (androgeno) perteklius – jan +.
Tai suspaudimo, spazmų sukeltos ligos:
Viduriavimai, gastritai, kai skrandžio rūgštingumas per didelis, osteochondrozės (dešinėje pusėje), artritai, artrozės, prostatitai ir lytinių organų ligos, impotencija, hemofilija, sausos odos ligos, akmenys dešiniajame inkste, infarktai, insultai (dešinės pusės), persileidimai (nuo spazmų), kiaušintakių nepraeinamumas, negalėjimas pastoti, tarpšonkaulinė neuralgija, radikulitai.
Onkologija – smulkūs mazgeliai visame organizme, labai skausminga, labiau dešinėje pusėje, prostatos vėžys, AIDS.
Šizofrenija, plaučių uždegimas, tuberkuliozė, apetito praradimas.
Kad organizme yra testosterono perteklius, rodo šie pojūčiai:
Sunkumo jausmas visame kūne, galvos skausmai, agresyvumas, jaudrumas, padažnėjęs pulsas, sustiprėjusi pigmentacija, odos paraudimas, nuplikimas, šaltkrėtis, liesumas (moterims būdingas vyriškas charakteris ir figūra), toliaregystė.
Kas ir kaip veikia lytinių hormonų gamybą
Androgenų gamybą sustiprina maistas ir vaistažolės, sukeliančios rūgštinę reakciją.
Estrogenų gamybą sustiprina šarminė maisto ir vaistažolių reakcija.
Štai kodėl niekada nereikia vartoti produktų ir vaistažolių, maišant kartu rūgštinę ir šarminę grupes, jeigu organizme yra + ir – disbalansas.
Dieta ir gydymas neatsižvelgiant į šiuos faktorius – nemokšiškumas.
Šiuolaikiniai fiziniai ir kvėpavimo pratimai (ypač gydomieji) turi atkurti lytinių hormonų balansą.
Esant estrogenų pertekliui – suaktyvinti dešinę kūno pusę, esant androgenų pertekliui – kairę.
Ligoniams, kurių organizme yra estrogenų perteklius, rekomenduojamos šaltos procedūros, fizinis aktyvumas.
Ligoniams, kurių organizme yra androgenų perteklius – saunos, suomiškos pirtys, meditavimas. Testosterono perteklius organizme slopina moters imuninę sistemą ir nėštumo metu (jeigu ji pastoja), ir nuo kūdikio gimimo dienos. Vaikai, gimę su nusilpusia imunine sistema, dažniau serga, ypač berniukai, nes testosteronas yra pagrindinis jų hormonas.
Nevaldomas nėščiųjų vėmimas – tai dažniausiai faktas, liudijantis, kad itin sparčiai vyksta estrogenų gamyba, be to, prisideda dar ir intoksikacija.
Esu sudaręs konkrečias dietas, taikomas gydant estrogenų ir androgenų perteklių. Trumpame straipsnyje apie jas papasakoti neįmanoma, o trumpai tariant – laikomasi to paties principo: rūgštinis, šarminis.
Esu sukūręs ir specialių medaus balzamų, skirtų sunkioms ligoms, susijusioms su lytinių hormonų disbalansu, gydyti.
Kaip matote, mielieji skaitytojai, lytinių hormonų balanso problemos sprendimas tikintis ilgalaikių rezultatų ir norint išvengti minėtų ligų – sudėtingas darbas, nes reikia laikytis tam tikros dietos ir vartoti specialias vaistažoles bei organinius papildus.
Nevaisingumui gydyti daktaras Gintautas Kazanavičius siūlo vartoti skydliaukės hormoną T3 (trijodtironiną). Patrauklu? Nieko nereikia keisti savo gyvenime, išgėrei L tiroksino tabletę, ir gimdyk… Bet, yra daug “bet”… Pirmiausia, L tiroksinas – tai sintetika, kuri neigiamai veikia kepenis, žarnyną ir visą organizmą. Antra, nepašalinama ne tik svarbiausia nevaisingumo priežastis, bet ir atsiranda skydliaukės ligos, nepakankama jos funkcija – hipotirozė. Tiroksinas ne gydo, o skatina visišką skydliaukės atrofiją. Trečia, hormonų fono sumažinimas sumažinant vyriško hormono androgeno kiekį – laikinas reiškinys. Nėščiosioms L tiroksino vartoti negalima, todėl vėl padidėjęs androgenų kiekis gali pakenkti kūdikio sveikatai. Natūropatija niekada nepripažįsta sintetinių vaistų, išskyrus skubius atvejus, kai sprendžiamas gyvybės ir mirties klausimas.
-
Liaudžiai seniai buvo žinomos ir nevaisingumo priežastys, ir jų įveikimo
keliai. Trumpai juos galima būtų apibūdinti taip:
-
Tiroksino sintezės procese skydliaukė nuosekliai gamina:
monojodtironiną (vienas jodo atomas), du atomai – dijodtironinas, trys – trijodtironinas, ir pagaliau keturi – tiroksinas. Kiekvienas etapas reikalauja daug energijos.
-
Liaudis tiksliai nustatė vaistažoles, kuriose yra dijodtironino, jis
panašus į L tiroksiną. Tačiau vaistažolės veikia nepalyginamai švelniau, be jokių kenksmingų pasekmių, o tai ypač svarbu tada, kai širdis jautriau reaguoja į L tiroksiną, ir tada, kai preparatas sukelia alerginę arba neutropeninę reakciją.
Tad labiausiai hipotirozei ir jos metu atsiradusiems mazgams gydyti tinka šios vaistažolės: paprastasis dagišius, dažinis prožirnis, nariuotasis bervidis ir kt. Mažiau tinka laminarija (jūros kopūstai) ir pūslėtasis guveinis. Be to, šie augalai pasižymi stipriu auglių susidarymą stabdančiu poveikiu, o tai be galo svarbu.
-
Gydant skydliaukės ligas, vadinasi, ir nevaisingumą, nepakeičiama
gali būti medicininių dėlių pagalba. Dėlių seilių liaukų sekrecijos produktai gali reguliuoti skydliaukės hormonų lygį, t.y. jį normalizuoti. Be to, dėlių sekretas padidina vaistažolių efektyvumą 1,5-2 kartus!
-
Labai svarbus skydliaukės ir nevaisingumo gydymo elementas yra
organinio silicio vartojimas. Tai antrasis pagal svarbumą Žemės elementas po deguonies. Geriausi silicio šaltiniai yra šios vaistažolės: dirvinis asiūklis, rūgtis takažolė, geltonžiedė aklė, ankstyvasis šalpusnis, dilgėlė, kiaulpienė ir kt.
Daržovės: topinambai (bulvinė saulėgrąža), ropės, žiediniai kopūstai, brokoliai, ridikėliai, paprika, alyvuogės, juodieji serbentai.
Kiti šaltiniai: kviečių sėlenos, silicio vanduo, kaolino molis (geriausias variantas, kai reikia greito poveikio).
Dažnai nevaisingumo priežastis būna parazitinė nevaisingumo forma, bet tai jau kita rimta tema.
Visos šios ir kitos mano rekomendacijos ne kartą padėjo išgydyti hipotirozę ir nevaisingumą, be to, netgi “užsakyti” kūdikio lytį (žinoma, be 100% garantijos).
Aš nebandau sumenkinti daktaro Gintauto Kazanavičiaus darbo reikšmingumo, o tik stengiuosi praplėsti veiksmų diapazoną ir supažindinti ligonius su kitais problemos sprendimo variantais, padedančiais išvengti sintetikos ir panikos. Visada turi būti alternatyva. Sėkmės Jums visiems.