Kanapės ir vėžys
Kanapinių šeimoje (Cannabaceae) išskiriamos trys pagrindinės rūšys: indinė kanapė, sėjamoji (techninė) kanapė ir šiukšlyninė kanapė (laukinė).
Yra ir porūšių, bet tai jau specialiai išvesti hibridai, turintys užtikrinti maksimalų psichotropinių medžiagų kiekį - marihuana, hašišas, anaša ir gydomosios sudėtinės dalys.
Indinę ir sėjamąją kanapę žmonija žinojo nuo seniausių laikų kaip maistinius, pramoninius ir gydomuosius augalus, kaip kurą, o vėliau atrado ir jos svaiginančias, skausmą malšinančias savybes.
Pakalbėsime tik apie du pačius svarbiausius kanapių panaudojimo aspektus: maistinę vertę ir naudojimą gydant onkologines ligas.
Šiuo metu jau sukaupta pakankamai įrodymų, jog kanapės iš tiesų gali padėti žmogui gydant įvairių rūšių vėžį!
Anot Izraelio žydų universiteto profesoriaus Gunašo Liumiro, kanapės žudo vėžines ląstelės. Taip jis pareiškė net parlamento posėdyje.
Matomos kanapių perspektyvos gydant gliomą (paraminio nervinio audinio navikas), krūties vėžį, skydliaukės vėžį, storosios žarnos vėžį ir prostatos vėžį. Jos veiksmingos ir diabeto, žvynelinės atveju.
Šiuo metu priskaičiuojama apie 30000 mokslinių darbų apie kanapes. Jie liudija apie sėkmę gydant atramos ir judėjimo organų sistemą, apsaugant nervų sistemą ir galvos smegenis. Kanapės padeda ir patyrusiems fizinių bei psichologinių traumų.
Izraelyje kanapės legalizuotos 1999 metais. Jos sėkmingai naudojamos, siekiant sumažinti vėžiu, AIDS, išsėtine skleroze, Parkinsono liga, Alzhaimerio liga sergančių pacientų skausmus, gydant kataraktą.
JAV pasiekta viltį teikiančių rezultatų, kai kanapės pasitelkiamos gydant leukemiją. Juk 25% jos atvejų laikomi neišgydomais...
Pagrindinis kanapių komponentas nepalieka chemijos pėdsakų, bet gali sustabdyti įvairių formų agresyvaus vėžio plitimą. Tai jau patvirtino įvairių šalių mokslininkai.
Pirmuosius kanapių priešvėžinių savybių tyrimus atliko Amerikos vėžio tyrimųasociacijos Los Andžele mokslininkai dar 2007 m. Jų rezultatai parodė, kad kanapių THC gali suaktyvinti biologinius kelius, siekiant sustabdyti vėžinių ląstelių dauginimąsi ir naviką maitinančias blokuoti kraujagysles. Įdomu tai, jog teigiamų rezultatų pasiekta net gydant šizofreniją!
Įdomi Amerikos biochemiko Denio Hilo istorija. Jis pats išsigydė vėžį naudodamas kanapių aliejaus ekstraktą.
Kalifornijoje kanapės yra legalios, todėl turint receptą jos parduodamos vaistinėse. Šis klausimas svarstomas ir Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Čekijoje veikia jau dvi kanapių preparatais prekiaujančios vaistinės, tiesa, kol kas tik tepalais, o priešvėžiniais preparatais dar rengiamasi prekiauti.
Kalifornijos grupė SETH, jungianti žymius ekspertus, tyrinėjančius naujus vėžio gydymo metodus, patvirtino kanabidiolio (CBD) ir tetrahidrokanabinolio (THC) poveikį glioblastomos (galvos smegenų navikas) ląstelėms. Pasirodė, kad kiekvienas iš šių kanabinoidų sunaikina nesveikas ląsteles, nepakenkdamas sveikosioms. Spontaniška apoptozė nepadaro Žmogaus organizmui neigiamo poveikio, tad tai yra ideali priemonė universaliam daugelio rūšių vėžio gydymui.
Vargu ar ši naujiena pradžiugins farmacijos gigantus, nės sprogus chemoterapijos muilo burbulams išseks ir milijardiniai pelnai. Jau seniai laikas sustabdyti beribį jų siautėjimą...
(plačiau žr. http://jahnews.net)
Šalto spaudimo kanapių aliejus
Indikacijos kanapių aliejaus vidiniam vartojimui:
- egzema
- žvynelinė
- spuogai
- osteoporozė
- menopauzė
- vėžys
- senatvinė sklerozė
- reumatoidinis artritas (poliartritas)
- menstruacijų skausmai
- didelis cholesterolio kiekis kraujyje
- aukštas kraujospūdis
- staigus svorio kritimas
- širdies ir kraujagyslių nepakankamumas
- krono liga
- tulžies pūslės akmenligė
- inkstų nepakankamumas
- odos sausumas
- silpnas imunitetas
- nereguliarus hormonų lygis
- ŽIV
- tuberkuliozė
- energijos stoka
- susilpnėjęs metabolizmas
- plaukų sausumas ir slinkimas
- avitaminozė
Kanapių aliejaus galiojimo laikas — 6-12 mėnesių, saugant tinkamomis sąlygomis, vėsioje vietoje, kurioje nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.
Chemoterapija padeda... vėžiui
Netikėtos išvados: vėžio gydymas chemoterapija gali padidinti navikų atsparumą ir prisidėti prie jų plitimo. Daugeliui pacientų, kurių vėžys jau gerokai pažengęs ir pasiekęs vėlyvesnę stadiją, chemoterapija nepadeda veiksmingai kovoti su liga. Dažniausiai naviko augimo ir plitimo jau nepavyksta sustabdyti arba pavyksta tai padaryti tik laikinai,otokiose situacijose vėžys grįžta dar grėsmingesnis.
Sietlo (JAV) mokslininkai praėjusių metų rugpjūtį priėjo prie cheminių preparatų gamintojams nepalankios išvados, kuri, kita vertus, kur kas malonesnė alternatyvių gydymo metodų šalininkams, pasikliaujantiems gamtiniais preparatais ir dažnai neteisėtomis priemonėmis — pastaruoju metu viena iš veiksmingiausių priemonių kovoje su vėžiu laikomomis kanapėmis.
Sietlo įsikūrusio Fredo Hatčinsono vėžio tyrimų centro ekspertai tyrinėjo fibroblastus — jungiamojo audinio ląsteles, kurios paprastai atsiranda greta vėžinių ląstelių. Pagrindinė jų funkcija yra ekstraceliulinio užpildo (neląstelinio matrikso) gamyba ir žaizdų gydymas, tačiau tyrimai parodė, kad po chemoterapijos dozės ląstelės pradeda stebėtinai skatinti vėžinių ląstelių augimą visiškai greta fibroblastų.
Žurnale Nature Medicine aprašytas tyrimas naujieną aiškina taip: chemoterapija pažeidžia fibroblastų DNR ir jie pradeda trisdešimt kartų greičiau gaminti baltymą WNT16B. Šis baltymas skatina vėžio ląstelių augimą ir plitimą bei padeda joms įgyti atsparumą chemoterapijai. Tyrimo bendraautorius Piteris S. Nelsonas pabrėžia, jog tokie rezultatai labai nustebino pačius tyrėjus.
Apie WNT16B jau buvo žinoma, kad jis padeda augti ir vystytis sveikoms ląstelėms, tačiau iki šiol jis nebuvo įvardytas kaip šaltinis, iš kurio plinta vėžys ir susidaro atsparumas chemoterapijai.
Gydymas taikant chemoterapiją organizuojamas ciklais, kad sveikos ląstelės (ir pats pacientas) po toksinių preparatų dozių turėtų laiko atsigauti. Tačiau viena procedūra paprastai nenužudo visų navikų: kai kurie išgyvena ir sustiprina savo poveikį, kiti tampa dar atsparesni šiai terapijai. Pasak Nelsono, laboratorijoje daugumą navikų galima išgydyti, jeigu į ląsteles tiesiog bus leidžiamos didelės dozės toksinių medžiagų. Tačiau tokios ekstremalios dozės gali sunaikinti ne tik visas vėžines ląsteles, bet ir sveikąsias, taigi gali neišgyventi ir pats pacientas.
Šio chemoterapijos tyrimo rezultatai, žinoma, skiriasi nuo kitų tyrimų (ir jų subjektų), jie pasirodė netikėti, tačiau, kita vertus, visai atitinka pastarųjų metų diskusiją dėl to, jog chemoterapija naikina ne tik vėžines ląstelės, bet ir gali įvairiai paveikti kitų ląstelių funkcionavimą, ypač esančių visai šalia naviko. Vėžio tyrimų ekspertas iš Didžiosios Britanijos Fran Belleville teigia: „Kartais tai gali būti naudinga — pavyzdžiui, jeigu chemoterapijos metu stimuliuojamos aplinkinės sveikos ląstelės, ir jos atakuoja naviką. Tačiau naujausi tyrimai rodo, jog sveikos ląstelės aplink naviką tam tikromis sąlygomis gali didinti vėžio atsparumą gydymui“.
Sveikų ląstelių DNR pažeidimas chemoterapijos metu ir yra viena iš tų „tam tikrų aplinkybių“. O Fredo Hatčinsono vėžio tyrimų centro ekspertai pateikia dar vieną svarų argumentą visiems tradicinės vėžio gydymo metodikos priešininkams: nepaisant pastangų, tikimasi, kad bus bandymų paneigti tyrimo rezultatus. Tačiau galbūt iš tiesų jau metas pradėti ieškoti kitų kelių ir priemonių, o ne įsikibus laikytis dešimtmečius naudojamo cheminio ir skausmingo gydymo metodo, sukeliančio tragiškas pasekmes. Ypač kai mokslininkai pateikia vis daugiau ir daugiau įrodymų, patvirtindami teiginį, kad kanapėse esančios tokios medžiagos kaip THC ir CBD gali sėkmingai sustabdyti naviko augimą, jos yra netoksiškos, labai veiksmingos, tad gali būti puiki įprastos cheminės terapijos alternatyva.
Rašytojas natūropatas
Anatolijus Malovičko
www.onko-stop. lt
Tel. 861513909
Kanapių aliejus, turintis 5-10% kanabinoidų
www.cannadora.com (Čekija)