Valgomosios voveraitės (Cantharellus cibarius)
Jas sunku supainioti su kitais grybais.
Voveraitės — irgi gydomieji grybai, jų puikiame švariame minkštime nerasi nei kirmėlytės, nei vabaliuko... O taip yra dėl šio grybo sporose ir minkštime esančios medžiagos - CHITINMANOZĖS, kuriai iš tolo lenkiasi bet kokie kirminai!!! Voveraitėse yra 8 nepakeičiamos aminorūgštys, vitaminų A, B 1, PP, mikroelementų (vario, cinko). Valgant šiuos grybus pagerėja regėjimas, jos apsaugo mus nuo uždegimų, gleivinių ir odos sausumo, padidina atsparumą infekcinėms ligoms.
Voveraitės vertingos dėl jose esančių polisacharidų — chinomanozės, ergosterolio ir trametonolino rūgšties.
Chinomanozė yra natūrali priemonė nuo kirmėlių, todėl voveraitės padeda atsikratyti šių organizmo parazitų!!!
Ergosterolis aktyviai veikia kepenų fermentus. Todėl voveraitės naudingos sergant tokiomis kepenų ligomis kaip hepatitai, kepenų suriebėjimas, hemangiomos. Tyrimų metu nustatyta, kad trametonolino rūgštis aktyviai veikia hepatito virusus. Voveraitėse yra antibiotikų tipo medžiagų, todėl jos stabdo tuberkuliozės lazdelių vystymąsi!!!
Dabar jau žinoma, kad voveraitės, kitaip nei kiti grybai, nekaupia radioaktyviųjų medžiagų, jos padeda pašalinti radionuklidus iš organizmo.
Pats veiksmingiausias „vaistas“ iš voveraičių - šių grybų ekstraktas!
Šitakio grybas (paprastasis dantenis, Lentinus edodes)
Azijoje ŠITAKIO grybą vadina „imperatoriškuoju“ dėl jo puikių gydomųjų savybių! Kinijoje šie grybai auginami nuo XII amžiaus....!
VARTOJIMAS:
1. Onkologija — vėžio gydymas
Japonijoje dar 1969 metais iš šio grybo buvo išskirtas aktyvus nuo vėžio saugantis komponentas — polisacharidas LENTINANAS. Po ilgamečių mokslinių tyrimų ir klinkinių bandymų Japonijoje ir, beje, daugelyje kitų šalių jis buvo patvirtintas kaip oficialus gydomasis preparatas piktybiniams navikams gydyti!!!
NĖ VIENAS CHEMITERAPIJOS PREPARATAS NEVEIKIA TAIP GERAI, JEIGU JO SUDĖTYJE NĖRA LENTINANO!!!
2. Gerybiniai augliai
Šitakio ekstraktas labai veiksmingas gydant polipus, adenomas, fibroadenomas, papilomas, miomas ir t.t.
3. Infekcinės ligos
Taikant kompleksinį gydymą antibiotikais ir grybu, įveikiamos net pačių atspariausių antibiotikams rūšių bakterijos!
Daug veiksmingiau galima gydyti virusų ir grybelių sukeltas ligas, traukiasi ar pereina į neaktyvią būseną sunkios jų formos.
- Virusinės ligos - hepatitai, pūslelinė, kvėpavimo takų infekcijos, vėjaraupiai, gripas, juostinė pūslelinė, poliomielitas, ŽIV.
- Bakterinės ligos - kokobakterinės infekcijos, tuberkuliozė, listeriozė, klebsielė, mikoplazmozė, ešerichiozė ir kt.
- Grybelių sukeltos ligos - kandidozės ir kt.
- Šitakio grybų ekstraktas sustiprina kitų vaistų veikimą ir numalšina neinfekcinio pobūdžio uždegimus.
4. Diabetas ir kepenų ligos
Lentinanas veiksmingai stabdo nuo insulino priklausančio diabeto vystymąsi!!! Todėl galima gerokai sumažinti insulino dozę.
Šitakio grybų ekstraktas patikimai saugo kepenų ląsteles nuo virusų, cheminių medžiagų, vaistų poveikio, nuo autoimuninės agresijos.
5. Širdies ir kraujagyslių ligos
- Arterijų aterosklerozė
- Hipertonija
- Išeminė širdies liga
- Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujo plazmoje
- Polinkis į trombų susidarymą
- Sergant šiomis ligomis, labai veiksmingai veikia šitakio ir reiši grybų „duetas“. Abu ekstraktus tinka vartoti kompleksiškai gydant hipertoniją, infarkto ar insulto pasekmes. O svarbiausia, kad tai yra puiki šių ligų profilaktika.
6. Išsėtinė sklerozė
Vartojant šitakio ekstraktą galima pristabdyti ligos vystymąsi. Pacientai nebeserga virusinėmis ligomis, todėl jų būklė neblogėja.
7. Visai neseniai šio grybo sporose buvo atrastos į virusus panašios dalelytės, kurių antivirusinis poveikis stipresnis už polisacharidų. Jos skatina organizme nuosavo interferono gamybą, o šis neleidžia daugintis virusams: 1 ir 2 tipo pūslelinės, encefalito, poliomielito, tymų, kiaulytės, ŽIV.
Atrastos naujos polisacharidų rūšys, pašalinančios kancerogeninius biologinius produktus.
Maitake grybas (kuokštiniai sėdžiai, Grifola frondosa)
Maitake — gydymo grybais „kylanti žvaigždė“!!!
VARTOJIMAS
1. Piktybinių navikų gydymas.
Sveikiems žmonėms šis grybas dar labiau sustiprina apsauginius jų organizmo mechanizmus, padedančius sumažinti kancerogenų poveikį ir pavojų susirgti onkologinėmis ligomis! Sergantiems vėžiu grybas dažnai tėra vienintelis išsigelbėjimas, kai bet kokios kitos priemonės yra neveiksmingos.
Šio grybo ekstraktas padeda įjungti visus kovos mechanizmus: suaktyvina imuninės sistemos atsaką į vėžines ląsteles, stabdo naviko kraujagyslių vystymąsi ir paskatina vėžinių ląstelių apoptozę (jų žūtį).
Pasyvi nekrozė, kurią sukelia chemoterapija, yra chaotiškas, neorganizuotas ląstelių žūties procesas, kurio metu žuvusios ląstelės išskiria gretimoms ląstelėms pavojingus fermentus, sukeliančius gretimų ir labiau nutolusių audinių uždegimus. Biocheminiai grybo Maitake veiksniai pakeičia vėžinių ląstelių genetinį kodą ir „įjungia“ apoptozę bei vėžinių ląstelių sunaikinimo mechanizmą!
Maitake aktyviai veikia plaučių, smegenų, kepenų, kasos, skrandžio, tiesiosios žarnos navikus, esant melanomai ir leukozėms, o sergant krūties, gimdos, kiaušidžių, prostatos ir šlapimo pūslės vėžiu poveikis 20-28 kartus stipresnis už kitų grybų!!!
2. Gerybinių auglių gydymas - polipai, adenomos, fibroadenonios, miomos, papilomos.
3. Maitake grybų ekstraktas vartojamas hormonų lygiui koreguoti, kai sutrinka hormonus gaminančių liaukų veikla, įsivyrauja disbalansas (susilpnėjusi ar per daug aktyvi funkcija). Taip atsitinka sergant cukriniu diabetu, sutrikus skydliaukės, antinksčių, hipofizės, kiaušidžių funkcijai, kai vargina nemalonūs klimakterinio laikotarpio reiškiniai, taip pat sergant daugeliu kitų ligų.
4. Eksperimentų metu patvirtinta, kad šio grybo ekstraktai mažina cholesterolio kiekį ir aukštą kraujospūdį.
5. Vartojant Maitake ekstraktą ne tik pagerėja insulino ir gliukozės apykaita, bet ir sumažėja aterosklerozės rizika.
6. Maitake vartojamas infekcinėms ligoms gydyti:
Virusinėms - hepatitai, raupai, kvėpavimo takų infekcijos, vėjaraupiai, gripas, juostinė pūslelinė, paprastoji pūslelinė, poliomielitas, pasiutligė, Ebolos hemoraginė karštinė ir ŽIV.
Bakterinėms - kokobakterinės infekcijos, tuberkuliozė, listeriozė, klebsielė, mikoplazmozė, ešerichiozė ir kt.
Grybelinėms — kandidozės ir kt.
Pirmuonių sukeltoms protozoinėms infekcijoms - leišmaniozė, maliarija ir kt.
7. Difuzinės ligos — virusiniai B ir C hepatitai.
Šiuo atveju akcentuojama kepenų sklerozės profilaktika, cirozės procesų sustabdymas
ir kepenų apsaugojimas nuo masiškai išskiriamų toksinų.
9. Maitake yra sudėtinė įvairių svorio metimo sistemų dalis.
Kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis)
KORDICEPSAS - vienas neįprasčiausių grybų planetoje, tai grybas — parazitas! Jo sporos, patekusios ant drugio lėliukės kūno dirvoje, pradeda dygti ir maitintis lervos baltymais, praauga ją kiaurai ir palankiomis sąlygomis toliau auga. Kordicepsas auga kalnuose, 3-4 kilometrų aukštyje, o Kinijoje tokių kalnų užtektinai.
VARTOJIMAS MEDICINOJE:
- Priešvėžinės savybės.
Polisacharidas CO-1 sveikiems žmonėms padidina natūralių ląstelių žudikių aktyvumą 74%, o sergantiems, pavyzdžiui, leukemija jų aktyvumas padidėja ir 400%, iki 40 kartų suaktyvėja makrofagų gamyba, 98,7% sulėtėja sarkomos 180 vystymasis.
Kordicepinas — svarbiausias priešvėžinis kordicepso elementas. Jis neleidžia susiformuoti vėžinių ląstelių DNR, todėl jų dauginimasis staiga sulėtėja. Vėžinės ląstelės dalijasi labai greitai. Kordiceptinas per 20 minučių (vietoje įprastų10 dienų), „įjungia“ vėžinių ląstelių apoptozės (savaiminės žūties) mechanizmą, todėl vėžinių navikų augimas sulėtėja, jie sumažėja ir išsiskaido. Sudėtingų mechanizmų dėka kordiceptinas blokuoja kraujotakos sistemos į auglį vystymąsi, todėl šis, netekęs maitinimo, pradeda nykti. Kordiceptinas stabdo vėžinių ląstelių aktyvumą ir jų gebėjimą įsiskverbti, taip ženkliai sumažindamas metastazių plitimo riziką!
Klinikiniai tyrimai parodė, kad kordicepsas veiksmingas sergant melanoma,neuroblastoma, krūties vėžiu, plaučių vėžiu ir daugeliu kitų atvejų.
- Antimetastazinis poveikis
- Apsauginis veikimas chemoterapijos ir spindulinio gydymo metu
- Imunomoduliacinis poveikis
- Antioksidantas
- Priešuždegiminis poveikis
- Priešmikrobinis poveikis
- Mažina mažo tankio lipoproteinų kiekį kraujyje
- Mažina cukraus kiekį kraujyje
- Nervų sistemos ligos
- Širdies ligos
- Inkstų ligos
- Potencijos gerinimas
- Priemonė nuo senėjimo, ilgina gyvenimo trukmę.
Reiši grybas (tikrinis blizgutis)
- Tai unikalūs grybai! Vienintelis jų „trūkumas“ — aitrus skonis.
Vartojami
- Gydant piktybinius navikus — prostatos, stemplės, plaučių, kasos, smegenų, kaulų, kepenų, inkstų vėžį, sarkomas.
- Sergant širdies ir kraujagyslių ligomis: mažina cholesterolio kiekį, kraujospūdį, deguonies trūkumą. Tinka po miokardo infarkto ir labai gerai veikia esant širdies nepakankamumui!
- Gydant alergines ligas.
- Gydant įvairiausias autoimunines ligas.
- Koreguojant sutrikusią angliavandenių apykaitą: cukraus kiekį kraujyje (diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas, onkologinės ligos, persišaldymai, aterosklerozė, hipertenzija ir daug kitų).
- Esant lėtinėms obstrukcinėms plaučių ligoms.
- Esant difuziniams kepenų pokyčiams, neleidžia daugintis virusams, pagerina kraujo biocheminius rodiklius, o tai prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės, nes grybai reiši stabdo kepenų fibrozės ir cirozės vystimosi procesus. Tai ypač svarbu, nes medikai kartais atsisako gydyti, kai yra išsivysčiusi paskutinė cirozės stadija.
- Reiši — puiki priešuždegiminė priemonė.
- Reiši reguliuoja centrinės nervų sistemos procesus, juos harmonizuodami ir taip pagerindami visus jų parametrus.
- Šie grybai veikia ir kaip puikus antioksidantas.
Braziliškasis agarikas (Agaricus blazei Murritl)
Šį grybą galima vadinti „elitiniu“, kalbant apie gydymą grybais! Jis dažnai naudojamas paties intensyviausio gydymo schemose kaip pagrindinis komponentas!!!
Vartojimas
1. Onkologinių ligų gydymas ir profilaktika.
2. Gerybinių auglių gydymas ir profilaktika.
3. Itin teigiamai veikia vartojant prieš ir po chemoterapijos ir spindulinės terapijos, o po chirurginio gydymo jis tiesiog būtinas!
4. Bet kokios kilmės kepenų pažeidimų, virusinių hepatitų B, C, D, J. pradinės stadijos cirozės, riebalinės distrofijos, hepatozės ir kt. gydymas ir profilaktika.
5. Sėkmingai gydo alergijas ir odos ligas.
6. Gydymui ir profilaktikai, kai dažnai sergama infekcinėmis ligomis, įskaitant persišaldymą ir gripą.
7. Lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, lėtiniai uždegimai ir lėtinis nuovargis, gydymas.
8. Fizinį ar emocinį stresą patiriančių žmonių gydymas.
9. Antioksidantas - padeda suardyti peroksidinius radikalus.
10. Sportininkai jį vartoja norėdami atgaivinti ir sustiprinti raumenis.
11. Veiksmingai stabdo aterosklerozės vystymąsi ir mažina cholesterolio kiekį.
12. Apsaugo nuo radiacijos poveikio.
Sėkmingai vartojamas
Onkologinėms ligoms gydyti: tiesiosios žarnos vėžiui, kepenų vėžiui, inkstų vėžiui, virškinamojo trakto vėžiui, lyties ir šlapimo organų sistemos vėžiui, limfos ir kraujo vėžiui, moterų lytinių organų vėžiui.
Pašalina iš organizmo naviko irimo elementus jau pačioje jo irimo stadijoje. Žymiai pagerina chemoterapijos veiksmingumą.
Gydo disbakteriozę, hemorojų, išangės įtrūkimus, žarnyno polipus.
Moterų problemos: endometriozė, polipai, adneksų uždegimai, miomos, fibromiomos, paslėptos lytinės infekcijos.
Autoimuninės ligos: epilepsija,encefalopatija, išsėtinė sklerozė, sisteminė raudonoji vilkligė, sklerodermija.
Gydo poliartritą, kandidozę, aspergiliozę ir kt.
Grybas Sanhvan (Pheilinus linteus)
Tai korėjietiškas gydomasis grybas. Ištisus šimtmečius Korėjos gydytojai skirdavo jį vėžiui, skrandžio ligoms, viduriavimui, kraujavimams, artritui gydyti.
Tai geltonos spalvos pintis, auganti ant šilkmedžių.
Tyrinėdami šį grybą, Šiaurės ir Pietų Korėjos mokslininkai išskyrė iš jo medžiagą HISPOLONĄ, stabdantį vėžinių ląstelių dauginimosi procesą. Hispolonas išderina vėžinių ląstelių dauginimosi mechanizmus, stabdo jų judėjimą ir prasiskverbimą per kraujagyslių sieneles bei prisitvirtinimą naujoje vietoje!!!
Aprašyti atvejai, kai šio grybo ekstraktas padėjo vyrams, sergantiems prostatos vėžiu, kurių kauliniame audinyje greitai plito metastazės.
Aprašyti ir atvejai, kai kepenų vėžys su gaktikaulyje išplitusiomis metastazėmis staiga atsitraukė, taip pat regresavo kepenų vėžys su dauginėmis metastazėmis plaučiuose.
1. Grybas turi stiprų imunomoduliacinį poveikį.
2. Grybas Sanhvan pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis.
3. Grybo medžiagos riboja riebalų ląstelių išskiriamo histamino kiekį, reguliuoja imunoglobulino gamybą, todėl grybą galima vartoti kaip veiksmingą priemonę įvairioms alerginėms ligoms gydyti.
4. Spiritiniai ekstraktai pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu ir tinka artritui gydyti.
5. Tyrėjai išskyrė ir aktyviąją medžiagą HISPIDINĄ, kuris bandymų metu padidino Langerhanso salelėse gaminamo ir išskiriamo insulino kiekį, o ląstelių skaičius šiose salelėse padidėjo 46%!!! Hispidinas apsaugo ir kasos beta ląsteles nuo laisvųjų radikalų sukeliamų pažeidimų.
6. Grybo medžiagos palaiko kauluose osteoblastų ir osteoklastų kiekinę pusiausvyrą, padeda geriau kauptis kauliniame audinyje mineralams, tokiems kaip kalcis, magnis ir fosforas, šitaip apsaugodamos nuo osteoporozės.
7. Grybo veikliosios medžiagos veiksmingai stabdo kepenų fibrozės vystymąsi, saugo kepenų ląsteles nuo toksinų ir cirozės.
8. Hispolonas malšina uždegimo sukeltus patinimus, stabdo uždegimus ir padeda lengviau ištverti skausmą.
Vartojamas bet kurioje onkologinių ligų stadijoje: storosios žarnos, kasos, gerklės ir ryklės, skrandžio, plonųjų žarnų, prostatos, plaučių, krūties, gimdos kaklelio ir kūno, kepenų, gaubtinės ir tiesiosios žarnos, šlapimo pūslės, tiesiosios žarnos, gaubtinės žarnos.