Kalba
ru lt

Pagrindinis   Knyga   Straipsniai   Kontaktai   Svetainės medis

Chitanas

"CHITANAS" (CHITOZANO ASKORBATAS) - tai oligosacharido chitozano ir askorbo rūgšties (vitamino C) junginys. Ši biologiškai aktyvių medžiagų kompozicija veiksmingai koreguoja procesus ir pasižymi sveikatą gerinančiu poveikiu. Kitaip nei kiti chitozano dariniai, chitanas (chitozano askorbatas) yra vandenyje tirpus produktas, „paruoštas“ įsisavinti žarnyne. Chitanas (chitozano askorbatas) - mažos molekulinės masės chitozano ir vitamino C, kuriuos vieną su kitu sieja joninis ryšys, darinys.

Chitanas (chitozano askorbatas)

* Esminis poveikis – gydomųjų grybų ekstraktų įsisavinimo į kraują per plonosios žarnos gaurelius sustiprinimas, ekstraktų veikimo laiko kraujyje prailginimas. Be to, jis sulaiko didžiąją preparatų dalį piktybinio auglio srityje, šitaip juos koncentruodamas ir sustiprindamas jų poveikį.

„Mažosios molekulinės masės chitozano askorbato" veikimo mechanizmas

Vitaminas C pagerina grybų ekstrakte esančių polisacharidų įsisavinimą, nes didelę beta gliukano molekulę vitaminas suskaido į nedideles molekules, kurios lengiau įsisavinamos plonoje žarnoje, o svarbiausia neprarasdamos gydomųjų savybių. Rekomenduojama vartoti ne askorbo rūgštį, kuri gali sudirginti skrandžio ir žarnyno gleivinę bei padidinti skrandžio rūgštingumą, o jos druską – askorbatą, kuri jau ne rūgšti, o neutrali, todėl geriau toleruojama ir įsisavinama.
Mažos molekulinės masės chitozanas prisijungia grybų polisacharidų molekules tirpale ir, įsisavinant jas plonojoje žarnoje, perneša per žarnos gaurelius į kapiliarus, šitaip smarkiai padidindamas į kraują patenkančių polisacharidų kiekį. O patekęs į kraują chitozanas palaipsniui „paleidžia" polisacharidus, šitaip užtikrindamas, kad grybų poveikis išliks organizme ilgiau. Be to, chitozanas ilgiau užlaiko grybų polisacharidus auglių ir metastazių srityje, sustiprindamas vietinį grybų ekstraktų poveikį. Ir dar chitozanas mažina auglio toksinų sukeltą apsinuodijimą.

* Slopina uždegimus ir mažina skausmus.

* Skatina sąnarių paviršių, raiščių, tarpslankstelinių diskų atsinaujinimą.
* Gerina apykaitos procesus kremzliniame ir kauliniame audinyje.
* Gerina Ca, Mg, P, Zn ir kitų mineralų pasisavinimą.
* Padeda pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus.
* Skatina žaizdų, opų, nudegimų gijimą, padeda atsigauti po traumų, operacijų.

"CHITANAS" (CHITOZANO ASKORBATAS) - tai oligosacharido chitozano ir askorbo rūgšties (vitamino C) junginys. Ši biologiškai aktyvių medžiagų kompozicija veiksmingai koreguoja procesus ir pasižymi sveikatą gerinančiu poveikiu. Kitaip nei kiti chitozano dariniai, chitanas (chitozano askorbatas) yra vandenyje tirpus produktas, „paruoštas" įsisavinti žarnyne. Chitanas (chitozano askorbatas) - mažos molekulinės masės chitozano ir vitamino C, kuriuos vieną su kitu sieja joninis ryšys, darinys.

Patekę iš žarnyno į kraujotakos sistemą, oligosacharidas chitozanas ir vitaminas C pasižymi aktyviu sisteminiu poveikiu.
Yra žinoma, jog būtent vitaminas C stiprina organizmo adaptacines galias, didina jo atsparumą nepalankiems veiksniams, taip pat ir infekcijoms. O chitozano oligosacharidai užtikrina visišką jo įsisavinimą.
Kompozicijoje esantys monosacharidai užtikrina dar vieną jo paskirtį - susidėvėjusių sanarių atkūrimas sergant osteoartroze, artritais, osteochondroze ir kitomis sąnarių ligomis.

Chitanas (chitozano askorbatas) ir organizmo imuninė apsauga

Esant nepalankiai ekologinei situacijai, padidėjusiam aplinkos agresyvumui, organizmui nusilpus dėl nuolat patiriamo streso itin svarbi tampa imuniteto būklė. Chitanas (chitozano askorbatas) neleidžia virusams ir bakterijoms „prisitvirtinti" prie ląstelių membranų, o veikdamas kartu su ląstelių paviršiuje esančiais receptoriais, atstumia svetimas struktūras, užkirsdamas kelią užkratui. Be to, kai stimuliuojami už imunitetą atsakingų ląstelių receptoriai, suaktyvėja imunoglobulinų, limfocitų, makrofagų, neutrofilų sintezė, skatinama nuolatinė interferono gamyba.
Didina organizmo atsparumą bakterijoms ir virusams. Padeda greičiau pasveikti. Chitanas (chitozano askorbatas) pasižymi ir priešvėžiniu aktyvumu. Tai yra susiję su šiais veiksniais. Pirma, chitanas (chitozano askorbatas), skatindamas priešvėžines organizmo galias, pagreitina vėžio ląstelių žūtį. Antra, chitanas (chitozano askorbatas) suaktyvina makrofagus ir monocitus. Išsiskiria auglio nekrozės (žuvimo) faktorius (vadinamasis TNF) ir azoto oksidas, kurie naikina išsigimusias vėžines ląsteles.
Preparatas, prisijungęs prie auglio ląstelių paviršiuje esančių receptorių, paskatina greitesnį vėžio ląstelių žuvimą, nes pakeičia jų genetines programas. Jis įjungia apoptozės – genetiškai užprogramuoto vėžinių ląstelių sunaikinimo - mechanizmą.
Ne ką mažiau svarbus ir interferono gamybos skatinimas bei jo suaktyvinimas, nes jis irgi pasižymi priešvėžiniu veikimu. Chitanas (chitozano askorbatas) užkerta kelią vėžiniam ląstelių išsigimimui, o jeigu onkologinis procesas jau vyksta organizme, stabdo metastazių atsiradimą. Chitanas (chitozano askorbatas) slopina ne tik vėžines (epitelines) ląsteles, bet ir melanomos - paties piktybiškiausio iš visų auglių - ląsteles, pavyzdžiui, neleidžia melanomos metastazėms atsirasti plaučiuose. Papildomas šio biokorektoriaus poveikis - pagalba lengvinant priešvėžinių preparatų sukelto šalutinio veikimo pasekmes.
Chitanas (chitozano askorbatas) užkerta kelią skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimams, imuniteto ir kaulų čiulpų veiklos slopinimui.
Kai ligoniai, kuriems paskirti citostatikai, vartoja chitaną (chitozano askorbatą), sunormalėja tuštinimasis, grįžta apetitas, kraujyje padidėja leukocitų skaičius. Taigi chitaną (chitozano askorbatą) galima vartoti profilaktiškai nuo auglių ir kaip pagalbinę priemonę priešvėžinės terapijos metu.

Chitanas (chitozano askorbatas) ir sąnarių ligos

Osteoartrozė - viena iš dažniausių priežasčių, lemiančių vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonių nedarbingumą ir sergamumą. lki 12% išsivysčiusių šalių gyventojų serga šia liga. Ji priskiriama vadinamosioms „civilizacijos ligoms". Pagrindiniai osteoartrozės požymiai - skausmas ir judesių ribotumas, kuriuos suke1ia sąnarių kremzlės nykimas.
Monosacharidai, kurių yra chitano (chitozano askorbato) sudėtyje, yra gliukozamino šaltinis. Jie dalyvauja chondroitinsulfato sintezėje - svarbiausios „statybinės medžiagos", reikalingos sąnarių, kremzlių, raiščių struktūrai atnaujinti. Be to, monosacharidai skatina hialurono rūgšties sintezę. Hialurono rūgščiai tenka svarbiausias vaidmuo sąnarinio skysčio gamyboje ir išsaugojime. Jo trūkumas sukelia sąnarių ligas.
Dar vienas kremzlinio audinio atsinaujinimo mechanizmas susijęs su tuo, kad chitano (chitozano askorbato) sudėtyje yra chitozano oligosacharidų, atkuriančių kremzlinio audinio struktūrą ir stabdančių jo nykimą, nes jie slopina kolagenazę-1 lipidų rūgščių oksidaciją. Būtent tuo chitano (chitozano askorbato) preparatas yra unikalus, nes dauguma kitų rinkoje esančių priemonių tėra glikozamino šaltinis. Papildomo aktyvumo biokorektoriui chitanui (chitozano askorbatui) suteikia jo sudėtyje esantis polisacharidų kompleksas. Polisacharidai užtikrina normalų fosforo ir kalcio įsisavinimą žarnyne, normalizuoja apykaitos procesus jungiamajame audinyje.
Chitanas (chitozano askorbatas) padeda atkurti kremzlę sergant bet kuria sąnarių liga - artroze, artritu, osteochondroze, osteoporoze.
Stuburo osteoartrozės ir osteochondrozės simptomams gydyti dažniausiai skiriami nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai - NPV (indometacinas, ibuprofenas, diklofenakas). Tačiau šie preparatai tik apmalšina uždegimą ir skausmus, bet neužkerta kelio kremzlės nykimui.
Tyrimais įrodyta, kad chitozano darinių savybes galima prilyginti skausmą malšinančiam NPV poveikiui, be to, chitozano oligosacharidų veikimas nėra susijęs su arachidono rūgšties ciklu. Vadinasi, chitozano oligosacharidai neturi šalutinio neigiamo poveikio, kuris būdingas NPV, tačiau gana gerai malšina skausmą ir uždegimą.
O svarbiausia, kad vartojant chitaną (chitozano askorbatą) atkuriama sąnario kremzlė; didėja pažeistų galūnių judėjimo amplitudė. Atlikus tyrimus su pacientais, kurių vienai grupei buvo duodami chitozano oligosacharidai, o kitai - placebo, paaiškėjo, jog pirmosios grupės pacientams sąnario kremzlė atsinaujindavo, o antrosios grupės pacientus tiriant rentgenu tokių rezultatų nebuvo nustatyta. Papildomi tyrimai atskleidė labai gerą biokorektoriaus chitano (chitozano askorbato) veiksmingumą, kai jį vartojo sergantys ne tik sąnarių artroze, bet ir stuburo osteochondroze ir kenčiantys nuo skausmo sindromo bei judesių ribotumo pacientai. Juos taip pat mažiau kamavo skausmai, pagerėjo sąnarių judrumas, atsinaujino raiščių, kaulų ir slankstelių struktūra.
Atsižvelgiant į tai, kad stuburo osteoartrozė ir osteochondrozė yra lėtinis procesas, kurio gydymo kursai trunka ilgą laiką, chitanas (chitozano askorbatas) yra perspektyvi tradicinio gydymo NPV ir vitaminų kompleksais alternatyva. Chitanas (chitozano askorbatas) lengvai patenka į kraujotaką ir nukeliauja tiesiai į pažeistus sąnarius. Sąnarių atsinaujinimo ir jungiamojo audinio sintezės efektą dar padidina tai, jog preparate yra stabilaus vitamino C, kuris yra nepakeičiamas susidarant pagrindiniam jungiamojo audinio baltymui - kolagenui.
Todėl chitanas (chitozano askorbatas) rekomenduojamas sergant:

* osteochondroze,

* osteoartroze,
* osteoporoze,
* patyrus traumą.

Chitanas (chitozano askorbatas) ir aterosklerozė

Ateroskleroze - vienintelė liga, kuri genetiškai nulemta kiekvienam žmogui. Pirmosios cholesterolio nuosėdos ant kraujagyslių sienelių pastebimos jau dešimtmečiams. Tokios aterosklerozės komplikacijos kaip insultas ir infarktas yra antra pagal dažnumą išsivysčiusių šalių gyventojų mirties priežastis.
Būtent todėl Vakarų Europoje 80% ligonių skiriami dietiniai papildai, dietos ir vaistai, kad cholesterolis būtų palaikomas normaliame lygyje. O pavyzdžiui, Rusijoje mirtingumas nuo aterosklerozės net tris kartus didesnis už mirtingumą išsivysčiusiose Vakarų šalyse. Yra kelios preparatų grupės, kurie skiriami cholesterolio kiekiui kontroliuoti: mažinantys trigliceridų kiekį (fibratai, nikotino rūgštis, žuvų taukai); mažinantys cholesterolio kiekį (cholestiraminas, statinau, neomicinas, probukolis); pakaitinės hormonų terapijos preparatai moterims. Be to, žinomos ir natūralios cholesterolio kiekį mažinančios priemonės – česnakų preparatai, antioksidantai, saugantys kraujagyslių sieneles nuo kenksmingo laisvųjų radikalų poveikio - beta-karotinas, vitaminas E, vitaminas C (askorbo rūgštis). Chitanui (chitozano askorbatui) tenka svarbi vieta tarp cholesterolio kiekį kraujyje mažinančių preparatų. Viena vertus, chitanas (chitozano askorbatas) pačiame preparate dera cholesterolio kiekį mažinantis chitanas ir antioksidanto savybių turintis vitaminas C. Kita vertus, preparato veikimo mechanizmas, susijęs su cholesterolio kiekiu kraujyje, yra dvejopas. Oligosacharidai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Kadangi jų cheminis krūvis yra teigiamas, o kenksmingojo cholesterolio - neigiamas, jie prisijungia cholesterolį ir pašalina jį iš kraujagyslių. Oligosacharidai neleidžia grėsmę keliantiems veiksniams, tokiems kaip cirkuliuojantys imuniniai kompleksai, pažeisti kraujagyslių vidines sieneles. Chitozano oligosacharidai sustiprina kraujospūdį mažinančių preparatų veikimą, prisijungdami chloro jonus. Be to, veikdami kraujagyslių epitelį jie skatina azoto oksido, kuris yra stipri kraujagysles išplečianti priemonė, gamybą. Polisacharidai prisijungia ir pašalina cholesterolį iš žarnyno, mažina cholesterolio sintezę
kepenyse.
Dalis preparato žarnyne sujungia tulžies rūgštis, užtikrinančias riebalų ir cholesterolio įsiurbimą. Tuomet cholesterolis iš maisto nepatenka į kraują ir nenusėda ant kraujagyslių sienelių. Didindamas tulžies rūgščių sąnaudas, biokorektoriaus chitano (chitozano askorbato) polisacharidinis komponentas tarpiškai mažina cholesterolio sintezę kepenyse. Be to, chitanas (chitozano askorbatas) pagreitina medžiagų apykaitą, padeda greičiau „sudeginti" riebalus.
Įrodyta, jog preparatas veiksmingas ne tik tais atvejais, kai aterosklerozę sukelia netaisyklinga mityba, bet ir tada, kai aterosklerozė yra susijusi su klimaksu, cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, kepenų ligomis (kepenų suriebėjimas, cirozė, hepatitas) ir inkstų ligomis (glomerulonefritas). Chitano (chitozano askorbato) sudėtyje esanti askorbo rūgštis sustiprina oligosacharido chitozano poveikį, atlikdama antioksidanto funkcijas, pagreitindama medžiagų apykaitą,
stiprindama kraujagyslių sieneles.
Pažymėtina ir tai, kad chitanas (chitozano askorbatas) ne tik pašalina „blogąjį" cholesterolį, bet ir gausina aterosklerozės vystymąsi stabdančią lipidų frakciją - natūralius organizmo riebalus - vadinamojo didelio tankio lipoproteinų cholesterolio („gerojo") kiekį.
Atlikti tyrimai parodė, kad sergančiųjų ateroskleroze kraujyje cholesterolio kiekis smarkiai sumažėjo ir tapo normalus.
Šitaip chitanas (chitozano askorbatas) saugo organizmą nuo aterosklerozės.
Taigi biokorektorius chitanas (chitozano askorbatas) ne tik padeda atkurti jungiamąjį audinį ir cholesterolio apykaitą, bet ir pasižymi dar vienu teigiamu poveikiu organizmui. Jis tiesiogiai veikia širdį ir kraujagysles.

Chitanas (chitozano askorbatas) ir kraujagyslių sienelių stiprinimas

Monosacharidai (gliukozaminas), atkurdami jungiamojo audinio struktūrą, padeda atnaujinti širdies kraujagyslių ir vožtuvų sieneles.
Oligosacharidai paverčia aterosklerozines plokšteles nepavojingomis, sujungdami purias cholesterolio mases, nes jų cheminis krūvis yra teigiamas, o mažo tankio lipoproteinų cholesterolio - neigiamas. Chitozano oligosacharidai stimuliuoja natūraliai kraujagysles plečiančios medžiagos - azoto oksido gamybą.
Kartu su askorbo rūgštimi preparatas užtikrina lipidų rūgščių oksidacijos blokavimą.
Chitanas (chitozano askorbatas) atjaunina kraujagysles, sustiprina kraujospūdį mažinančių priemonių veikimą.

Chitanas (chitozano askorbatas):

* Veiksmingas sergant bet kurios kilmės infekcijomis ir uždegimais,
* Gali būti vartojamas kaip pagalbinė priemonė nusilpus imunitetui, sergant onkologinėmis ligomis.

Biokorektoriaus chitano (chitozano askorbato) biologinio aktyvumo spektras labai platus. Jį galima vartoti ir kaip atskirą profilaktikos priemonę nuo bet kurių civilizacijos ligų, ir kaip pagalbinę.
Chitanas (chitozano askorbatas) gaminamas patogia vartoti forma - kapsulėmis. Kiekvienoje kapsulėje (350 mg) yra 300 mg oligosacharido chitozano ir 50 mg askorbo rūgšties (jie susieti jonine jungtimi). Rekomenduojamas chitano (chitozano askorbato) kiekis - 700-1500 mg/parą.

Kada vartoti

Rekomenduojamas kaip askorbo rūgšties ir maistinių pluoštų šaltinis, organizmą stiprinanti priemonė.

Kontraindikacijos

Nerekomenduojamas nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims, vaikams iki 12 metų, taip pat žmonėms, netoleruojantiems kurios nors iš preparato sudėtinių dalių


Rašytojas – naturopatas
Anatolij Malovičko
www.onko-stop.lt
Tel. 861513909

plukes.jpg

Baltoji sidabražolė

Baltoji sidabražolė padeda išvengti šių ligų ir jas gydyti:

  1. Insultą – suteikia kraujagyslių sienelėms lankstumo ir elastingumo, apsaugo jas nuo plyšimų.
  2. Infarktą, aterosklerozę – puikiai pašalina cholesterolį.
  3. Hipertoniją – mažina kraujospūdį.
  4. Visiškai panaikina radiacijos pasekmes, nes jos sudėtyje yra 11 mikroelementų. Jeigu šiandien po Černobylio avarijos turime tūkstančius pasmerktųjų, tai kiek jų bus tada, kai iš radioaktyviųjų atliekų saugyklų pasklis šimtai ir tūkstančiai tokių černobylių?! Tam reikia būti pasirengusiems jau dabar. Kitų veiksmingų vaistų šiuo atveju nėra – tik baltoji sidabražolė.
  5. Visiškai išgydo skydliaukės ligas ir tada, kai jos funkcija sustiprėjusi, ir tada kai nusilpusi. Tai patvirtinta medicinos tyrimais.
  6. Gerina širdies darbą – padeda išvengti aritmijos, padidindama amplitudę.
  7. Kompleksiškai gerina kraujo sudėtį – sustiptina jo gerąsias savybes (eritrocitus ir leukocitus), silpnina blogąsias (cholesterolis).
  8. Joje, be visų kitų elementų, dar yra: glikozido (svarbiausias gydomasis ženšenio komponentas), aminorūgščių – svarbiausio gyvybinio elemento, įvairių rauginių medžiagų.
  9. Anemiją – didina eritrocitų kiekį.
  10. Opas – joje yra sidabro antiseptiko.
  11. Skatina žarnyno veiklą.
  12. Gydo kepenis – skatina tulžies išsiskyrimą.
  13. Geriausia priemonė, jeigu nusileidusi gimda, įsipjovus ar esant pūliniams.
  14. Geriausia profilaktinė, nekenksminga priemonė, prailginanti gyvenimą.

Akmens taukai

(sinonimai: baltasis mumijus, baltasis akmuo, kalnų vaškas, kalnų ašaros)

Tai unikalus vandenyje tirpių gamtinių mineralų kompleksas.

Akmens taukai – nuostabi ir labai vertinga gamtinė medžiaga. Jų gydomųjų savybių spektras toks platus, kad juos galima vartoti sergant beveik visomis ligomis, nes jie pirmiausia veikia imuninę sistemą, t.y. stiprina organizmo gynybines jėgas.

Kinų mitologijoje akmens taukai – nemirtingųjų maistas.

Tai puikiai subalansuotas  vandenyje tirpių gamtinių mineralų kompleksas, turintis daugybę mikroelementų.

Akmens taukai neturi šalutinio poveikio organizmui. Priešingai, jie gydo viską iškart! Ir tai ne tik liaudies išsigalvojimas. Tai patvirtino ir žymiausių pasaulio onkologijos institutų mokslininkai.